شنبه, 30 شهریور 1398

 • سخن شهردار
 • سخن شورا

photo ۲۰۱۸-۰۲-۰۱ ۲۳-۱۱-۴۹

      ابوالقاسم طهماسبی

مشاهده پیام شهردار

photo1

عبدالواحد رئیسی

پیام شورا

:
 
 
 
تعرفه عوارض شهرداری فرادنبه در سال 1398 برای دنلود فایل تعرفه عوارض شهرداری کلیک کنید 
 
 
 
 
 
 
بررسی مسائل و مشکلات عبور خط سراسری انتقال گاز از شهرها و روستاهای شهرستان بروجن ،با حضور فرماندار شهرستان بروجن ...
 
 
 
 
 
 
بتن ریزی پل بلوار کشاورز آغاز شد. هدف از اجرای این طرح: ایمن سازی مسیر تردد بلوار کشاورز، هدایت کلیه رواناب آب های سطحی...
 
 
 
 
 
 
مراسم کلنگ زنی پروژه های شهرداری به مناسبت هفته دولت ، با حضور نماینده محترم شهرستان بروجن، فرماندار ، شهردار و اعضای...
 
 
 
 
 
 
  فرا رسیدن ماه محرم،  ماه تجلی معصومیت و مظلومیت خاندان پاک نبوی، بر عموم تسلیت و تعزیت باد.    
 
 
 
 
 
 
    سالروز ورود آزادگان در اسارت غربت و سالروز رهائی شکوهمندانه شان، گرامی باد.  
 
 
 
 
 
 
  ملاقات نماینده شهرستان بروجن، خانم دکتر ربیعی ، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر فرادنبه باتفاق دکتر جوادی مدیر کل...
 
 
 
 
 
 
آغاز عملیات آسفالت ریزی معابر سطح شهر بلوار آزادی      
 
 
 
 
 
 
  حضور مهندس اخلاق منش عضو معاونت اجرائی وزارت راه و شهرسازی، ستاد ساماندهی بافت فرسوده و مهندس اسکندری در خصوص شروع...
 
 
 
 
 
 
  4- اجرای لکه گیری آسفالت معابر اصلی و فرعی سطح شهر (ترمیم ترانشه ها اهداف طرح: جلوگیری از جمع شدن آب بر روی معابر...
 
 
 
 
 
 
  3- اجرای بلوار شهدا و کانال کشی و اجرای کانیو -جدول  اهداف طرح: تسهیل عبور و مرور شهروندان و مسافرین جهت استفاده...
 
 
 
 
 
 
2- اجرای دیواره ایمنی بخشی از مسیل اصلی شهر(کوچه امید) در راستای ادامه طرح اجرای دیواره ایمنی مسیل اصلی شهر  اهداف طرح:...
 
 
 
 
 
 
  1- اجرای آبنمای وسط محله کریم آباد(کوچه شمس تبریزی و کوچه های مجاور آن) اهداف طرح: جمع آوری وهدایت رواناب های سطحی –...
 
 
 
 
 
 
 
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 •  
   
   
   
   
   
 
 

پروژه‌های شهرداری فرادنبه


سه شنبه, خرداد 07 1392

فَرادُنبه یکی از شهرهای شهرستان بروجن، استان چهارمحال و بختیاری است. این شهر کوچک در ۷ کیلومتری غرب بروجن قرار دارد و نام اصلی آن فرادامنه می‌باشد. جمعیت آن ۱۳۹۶۰ نفر است. (برآورد سال ۱۳۸۳)

تاریخ

پیشینه پیدایش فرادنبه را به بیش از 1400 سال پیش نسبت می‌دهند که گویا چهار قلعه در اطراف آن وجود داشت. همچنین از این محل به نام پیر دامنه با ۸۰۰ نفر جمعیت در سفر نامه‌ای مربوط به سال ۱۳۲۳ هجری قمری یاد شده‌است. از فرهنگ دهخدا: فرادنبه . [ ف َ دُم ْ ب َ ] (اِخ ) قصبه ای است از دهستان گندمان بخش بروجن شهرستان شهرکرد، واقع در 11 هزارگزی باختر بروجن متصل به راه بروجن به اصفهان . ناحیه ای است واقع در دامنه ٔ کوه و معتدل که دارای 4004 تن سکنه است . آب آنجا از قنات تأمین می‌شود و محصولاتش غلات، حبوب، کتیرا و لبنیات است . اهالی به کشاورزی و گله داری گذران میکنند. صنعت دستی زنان قالی بافی است . راه ماشین رو و یک باب دبستان و نیز یک قلعه ٔ قدیمی و یک زیارتگاه و در حدود 35 باب دکان دارد. (از فرهنگ جغرافیایی ایران ج 10).

بنا های تاریخی شهر فرادنبه

بر اساس موقعيت منطقه و سنگ قبور موجود در گورستان هاي قديمي شهر وآن چه به جاي مانده قبل از پيدايش شهر در منطقه ي فعلي اجداد ساكنين امروزي در چندين منطقه مجزا قلعه هاي اطراف شهر مستقر بودند كه بر اثر يورش هاي پي در پي متجاوزين بردستاورد هاي اين دهات ايل نشين ان ها مجبور به اسكان در محل فعلي مي گردند اگر چه تاريخ دقيق اين اسكان مشخص نيست اما حدود تقريبي و قدمت تاريخي ان به سنه هاي 1024و1025ه ق خود گواه اين اسكان مي باشد.

از آثار وابنيه هاي تاريخي فرادنبه ميتوان بر حمام خان بابا خان به سنه 1276 حمام گلشن (حمام كهنه) قلعه ضرغام السلطنه به سنه 1279 ه ق حمام رحمت اباد - مسجد حاج شيخ علي بن پير مراد و..... اشاره نمود كه از لحاظ فرم معماري بسيار منحصر به فرد است.

قلعه فرادنبه مربوط به سال ۱۲۷۹ ه. ق. است. این اثر در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۵۳۶۷ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

-علي داد (ايل پيگ) پدر ضرغام در زمان حكومت خود در اين محل قلعه‌اي مي‌سازد كه به قلعه كهنه معروف است . پس از علي داد پسرش ابراهيم خان ملقب به ضرغام السلطنه خان فرادنبه و قلعه‌اي در كنار قلعه كهنه مي‌سازد كه به قلعه ضرغام السلطنه خان معروف است . زمان ساخت اين قلعه به سال 1279 ه.ق. بازمي‌گردد.


حمام فرادنبه

حمام فرادنبه مربوط به سال ۱۲۷۹ ه. ق. است و در شهرستان بروجن، بخش مرکزی، ۵ کیلومتری شرق بروجن واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۵۳۶۸ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.


حمام کهنه فرادنبه

حمام کهنه فرادنبه مربوط به دوره قاجار است و در شهرستان بروجن، بخش مرکزی، شهر فرادنبه، میدان شهید کریمی واقع شده و این اثر در تاریخ ۷ خرداد ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۲۹۴۴ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

حمام خانی فرادنبه

مربوط به دوره قاجار است و در شهرستان بروجن، بخش مرکزی، شهر فرادبنه، بلوار مدرس واقع شده و این اثر در تاریخ ۰۷ خرداد ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۲۹۶۰ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است

آرامگاه ضرغام‌السطنه

مقبره ضرغام السطنه مربوط به دوره قاجار است و در شهرستان بروجن، بخش مرکزی، شمال غرب شهر فرادنبه واقع شده و این اثر در تاریخ ۲۵ آبان ۱۳۸۷ با شمارهٔ ثبت ۲۳۸۲۱ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است.

زبان و نژاد

مردم این شهر همگی ترک زبان و احتمالاً از طایفه اَبیوِردی (از طوایف ایل قشقایی که از ناحیه‌ای در شمال خراسان به فارس وسپس به بختیاری مهاجرت کرده‌اند) می‌باشند.

وضعیت اقتصادی

دراین شهر حدود نیمی از مردم اقتصادی مبتنی بر کشاورزی نیمه مکانیزه و مکانیزه ودامداری سنتی و نیمه صنعتی دارند.

که محصولات موفق آن در زمینه کشاورزی سیب زمینی چغندر قند گندم جو و یونجه می باشد.

قالی بافی از صنایع دستی مشهور آن است و نقش " گل پتو " در این شهر بصورت انحصاری استفاده میشود.

چند تن از افراد موفق شهر فرادنبه

آقای دکتر ابولقاسم علوی  :فوق تخصص مقز واعصاب یک دوره به عنوان نماینده مجلس شهرستان بروجن ولردگان نام آشنا در حرفه پزشکی در کشور

آقای دکتر مجید شیرانی : فوق تخصص کلیه استاد دانشگاه ونام آشنا در حرفه پزشکی

آقای دکتر علیرضا شیرانی :فوق دکترا حقوق بین الملل از دانشگاه ادینبرو انگلستان کاندیدا یک دوره مجلس شورای اسلامی شهرستان بروجن که موفق به راهیابی نشد ودر رده دوم قرار گرفت.

آقای علی ربیعی فرادنبه : مخترع جوان شهر فرادنبه که موفق به کسب مدال نقره ششمین فستیوال مخترعان سال ۲۰۱۱ ژنو سوئیس شد.

استبداد صغیر،فتح اصفهان

در اوایل سال ۱۳۲۷ قمری بعد از قیام مردم اصفهان علیه حکومت اقبال‌الدوله حاکم مستبد محمدعلی شاه و تقاضای کمک آیت الله حاج آقانورالله نجفی اصفهانی و آقانجفی اصفهانی از ایل بختیاری برای پیوستن به مجاهدین شهری, ضرغام السلطنه با یکصد و ده تن از بختیاری‌ها و با شعار «علی ولی الله» حرکت کرده وارد اصفهان شد. ملحق شدن آن‌ها به مجاهدین اصفهانی باعث فتح اصفهان گردید و اقبال الدوله حاکم اصفهان به قنسولگری روس پناهنده شد. ضرغام السلطنه اولین رئیس بختیاری بود که وارد اصفهان شد. بعد از فتح اصفهان صمصام السلطنه با ۵۰۰ سوار وارد اصفهان شد.

حرکت به سمت تهران

وی به هنگام حرکت اردوی بختیاری به تهران،در اصفهان ماند تا ضمن سروسامان دادن به اوضاع، نیروهایی تازه نفس برای پشتیبانی اردوی اعزامی به تهران جمع آوری و سازماندهی کند.اما وقتی خبر شهادت برادرش را شنید،با قوای خود با عجله وارد تهران شد.می گویند وقتی محمدعلی شاه شنید که ضرغام با گروهی از سواران بختیاری وارد تهران می‌شود،در همان روز در سفارت روسیه در زرگنده متحصن می‌شود. نامه وی به روزنامه مجلس در خصوص هدف و انگیزه خود ازفتح اصفهان و دلایل مخالفت خود با بعضی سران مشروطه ( به ویژه علیقلی خان سردار اسعد ) و پناه بردن به امامزاده شاه عبدالعظیم به شرح زیر است: «  خدمت مدیر محترم جریده مجلس ـ دام بقائه خواهش درج لایحة ذیل را می‌نمایم

اگر چه با امتحاناتی که داده گمان دارم تمام برادران وطنی به خوبی از حالم آگاه باشند مع‌ذالک لازم دانستم در این وقت که پس از شانزده ماه تحمل زحمات و تقبل خطرات می‌خواهم به میل خویش مراجعت کنم عرض عقیده کرده سبب آمدن و علت رفتن خود را به سمع افراد ملت رسانیده باشم: اوقاتی که قشون استبداد کار محاصره را بر اهالی غیور و مظلوم تبریز سخت کرده بودند و همه روزه عرصه را بر آنان تنگ تر می‌کردند، اتصالاً خیال می‌کردم که به هر وسیله باشد خود را به آنان برسانم و شاید ـ بعون الله ـ از چنگ دشمنان برهانم. عاقبت فکرم به اینجا رسید که بهتر این است قوای شاه را تجزیه کنم و در جمع مستبدین که آن وقت از تمام ایران فارغ بودند و فقط به اهالی تبریز کار داشتند، تفرقه اندازم. این بود که با عده قلیلی از سواران خودم به اصفهان رو آورده و به خواست خداوند با اینکه ما بالغ بر یکصد نفر نمی‌شدیم، بر سه هزار نفر قشون مستبدین غلبه جسته،اصفهان را قبضه نمودیم. این بود که شاه مخلوع لابد شد تا قسمت بزرگی از قوه خود را به طرف ما فرستد و از کار تبریز سست شود. و حمدالله که از آن روز به بعد دوباره قالب مشروطیت را روحی تازه پیدا شد و من آن چه شد تا فتح طهران، خلع شاه و رفع موانع بزرگ و تشکیل دارالشورا و وزارت خانه‌ها و دایر شدن تمام ادارات رسمی دولتی، که منتهای آروزی هر دوست مشروطه‌طلب بود (همراه بودم) ولکن چیزی که از این همه تبدیلات و تغییرات منظور بوده همانا بر احدی پوشیده نیست که جز این نبود که ما به‌ترتیب مشروطه و اسلوب دولتی شور و روی دین و دولت خویش را رونق دهیم و دست ظلمه را با زنجیر قانون ببندیم تا به زیردستان ستم نتوانند کرد و به قانون اخذ مالیات کنم و به قانون خرج.احدی خودسر کار نکنند و هیچ کس بدون لیاقت و شرط بر مسندی ننشیند و امیدوارم عن قریب به این نتایج نیز برسیم. ولیکن چون پاره‌ای مشهودات و بعضی مسموعات از دور و نزدیک، از سلوک حکام و رفتار اقویا بر خلاف معمول است، این بود که خواستم به محل ایل خود باز گردم. چون به حضرت عبدالعظیم رفتم جمعی از خیرخواهان وطن و وکلای دارالشورا و علمای اعلام مرا مانع شده و گفتند مطالب خود را بنویس و به مجلس شورا فرست تا جواب کافی دهند و به وعده اقدامات عاجلانه امیدوارت سازند. مقاصد خود را که نگاشته شده پیشنهاد کردم و خودم به تنهایی به شهر برگشتم متأسفانه می‌بینم که بعد از ده روز هنوز جوابی داده نمی‌شود. لهذا مجدد برای رفتن تصمیم عزم نموده به تمام ملت عرض می‌کنم که من با خدای خود عهد کرده‌ام و در پیمان خویش ثابتم که تا آخرین قطره خون خود را در راه خلاص و آزادی این ملت و استقلال این مملکت و حفظ دین مبین بریزم حال هم برای وفای به این عهد و پیمان حاضر و منتظر فرمانم» ( حاجی ابراهیم بختیاری، ضرغام‌السلطنه)

مبارزه با سلطه گران

وی به خاطر نفرت از انگلیسی‌ها با علیقلی خان سردار اسعد اختلاف داشته‌است به همین دلیل سردار اسعد تلاش نمود تا ضرغام السلطنه را برای همیشه از محیط سیاست خارج و برکنار نماید و خود زمام امور را در دست گیرد. اختلاف بین سردار اسعد و ضرغام السلطنه و سایر مجاهدین و سرداران روز به روز بیشتر می شد تا عاقبت ضرغام السلطنه از سیاست منزوی گردید. ضرغام که به جد پایبند به اصول مشروطیت بود تلاش زیادی کرد تا از انحراف مشروطیت جلوگیری نماید. در راستای این هدف روزی به پارک اتابک محل اقامت ستارخان می‌رود و با وی و تعدادی از مجاهدین در باره اوضاع پیش آمده گفتگو می‌کند و می‌گوید: «  « مقصود از مشروطیت این است که عدل و انصاف جای ظلم و اعتاب بگیرد و کلمه من به ما مبدل شود متاسفانه امروز قضیه بر عکس شده و سردار اسعد خود را رییس مطلقه میداند.... باید سردار و سالار و سایر اشخاص که در این راه رنج‌ها برده و زحمت‌ها کشیده‌اند دست به دست هم داده نگذارند که اصول استبداد و خود سری دوباره در مملکت رواج یابد.»

تلاش برای حفظ مشروطیت

وی به همراه ستارخان سردار ملی، باقرخان سالار ملی و عبدالحسین سردار محیی (معز الدین) تشکیل انجمنی با نام هیات اتحادیه احرار می‌دهند تا بتوانند برای استقرار اصول مشروطیت هماهنگ تلاش کنند. متن پیمان به شرح ذیل است: «  « امضاء کنندگان ذیل به کلام الله مجید ربانی و شرف و ناموس وطن قسم یاد کرده ایم که از امروز تاریخ ۱۹ شهر رجب المرجب ۱۳۲۸ متحداً و متفقاً در راه دین مبین اسلام و بقای مشروطیت مملکت ایران و دفع اشرار و قلع وقمع ریشه فساد تا وقتی که عمرداریم بکوشیم واز جان و مال واهل و عیال در راه این مقصود مقدس به هیچ وجه من الوجوه مضایقه و خوداری نکنیم و هرگاه خدای ناکرده از این چهار نفرامضاء کنندگان ذیل به دسایس شیطانی از جاده حقیقت و این مقصد عالی منصرف شده و از شرافت قومیت صرف نظر نمود بر سه نفر دیگر فرض و واجب است که به هر وسیله‌ای که باشد آن شخص را ذبح بنماید. خداوند تبارک و تعالی در این اتحاد خودمان حاضر و ناظر دانسته به شرایط فوق عمل خواهیم کرد.» فی تاریخ فوق است عبدالحسین سردار محیی،ابراهیم بختیاری،ستارخان، باقر خان

درگذشت

وی در سال ۱۳۳۷ قمری درگذشت و در فرادنبه واقع در شهرستان بروجن استان چهارمحال و بختیاری به خاک سپرده شد.

نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه
نمای شهر فرادنبه

سه شنبه, خرداد 07 1392

1.جدولبندی معابرکریم آبادوعباس آباد بطول :کانال 1640 متر تک جدول 2240 متر تک کانیو 1180 متر جمعا 5060 متر

احداث پل بروی کانال معابر100متر  اعتبار 795.000.000 ریال محل اعتبار استانی و داخلی

2.پروژه آسفالت معابر مساحت 5500 مقدار آسفالت خریداری شده 438 تن مبلغ اعتبار 330.000.000 محل اعتبار 200.000.000 ریال استانی و130.000.000 ریال داخلی ترمیم ترانشه ها - لکه گیری - روکش معابر

3.احداث پل میدان شهید بهشتی مساحت پل:100مترمربع محل اجرا:میدان شهیدبهشتی اعتبار:280.000.000 محل اعتبار:200.0000.000 ریال استانی 80.000.000 داخلی

4.پروژه تکمیل مسیل شرق گورستان عمومی طول مسیل 270 مترطول شامل 540 مترطول سنگ کاری احداث پل 36 مترمربع اعتبار 650.000.000 ریال محل اعتبار 300.000.000 داخلی  350.000.000 استانی

5. پروژه اجرای جوی وجدول اجرای کانال شامل جدول و کانیو محل اجرا:کریم آباد   اعتبار 200.000.000 ریال محل اعتبار استانی  طول جدول:

6.پروژه بلوک فرش معابر اجرای بلوک فرش پارک های قزل گریش و کودک مساحت: 2270 مترمربع اعتبار 500.000.000 ریال محل اعتبار: داخلی

7.احداث پارک کودک محل: بلوار مدرس مساحت: 5 هزارمترمربع اعتبار 850.000.000 ریال محل اعتبار: داخلی

درخت کاری-چمن کاری-گل کاری-بلوک ونشر-جدولبندی نصب سرویس بهداشتی-نصب وسایل بازی وست ورزشی-نرده گذاری-رنگ آمیزی جداول

8.احداث پارک معلم شامل بلوک فرش-کاشت درخت-چمن-گل-تامین روشنایی-نصب نیمکت وسطل زباله-نصب ست ورزشی-رنگ آمیزی جداول اعتبار:داخلی   محل پروزه-کریم آباد

9.پروزه پارک قزل کریش اجرای بلوک فرش-جدولبندی-خاکریزی-مخلوط ریزی-نصب ست ورزشی-آماده سازی مسیرهای ورودی اعتبار 400.000.000 :ریال محل اعتبار :استانی وداخلی

10.اصلاح پارک آزادگان شامل هرس اشجارپارک-پاکنی-آبیاری اعتبار : 70.000.000 ریال نوع اعتبار: داخلی

11.تکمیل معابرشامل جدولبندی خیابانهای کریم آباد(منبع آب) قنداب اعتبار300.000.000 ریال   محل اعتبار استانی

12.احداث میدان ورودی شهر آدرس:ورودی هنر مقابل گلزار شهدا اعتبار:400.000.000 محل اعتبار:استانی اعتبار طراحی: 52.000.000 ریال ازمحل اعتبارات داخلی درصد پیشرفت  40 درصد پیمانکار شرکت زرین نگار جهان بین

13.پروژه پارک حاشیه ای میدان شهدا شامل:جدولبندی بطول .....خاکبرداری تپه معروف ورودی شهر خاکریزی پارک-درخت کاری اجرای فضای سبز حد فاصل پیاده رو وکانال میدان به مساحت.... اعتبار:..... محل اعتبار:اعتبارات استانی

14.پروژه اجرای بلوک فرش معابر اجرای بلوک فرش پیاده روحریم بلوار آزادی وبلوارمدرس مساحت:1600مترمربع   اعتبار:استانی اجراونصب 40عددپایه پرچم 6متری درحریم پیاده رو-نصب 40عددپرچم رنگی بمناسبت های مختلف همزمان باشروع شوراها

15.پروژه زیرسازی معابر آدرس:زیرسازی14مترمنبع آب درمحله کریم آباد زیرسازی 10متری غر پارک کودک اعتبار:200.000.000ریال-محل اعتبار:استانی_پیمانکار:سازمان همیاری شهرداریهای استان

16. پروژه تکمیل مسیل تکمیل اصلاح مسیل مرکزی شهرحد فاصل میدان شهیدبهشتی تامیدان شهدا-اعتبار:400.000.000ریال استانی و100.000.000داخلی-شامل عملیات:سنگ کاری-مالون کاری-دیوارچینی-بتون ریزی-تامین روشنایی دیواره مسیل-نصب گلدان وگل کاری ونصب تابلوی ترافیکی-نوع پروزه:پیمانی

17. پروژه تکمیل معابرشهر   جدولبندی ادامه خیابان 14متری منبع آب شامل اجرای کانال وکانیو-اجرای ابنمای کوچه شهیدشیرانی بطول 500متر-محل اعتبار:استانی-اجرای پروزه:پیمانی

18. پروژه احداث ایستگاه اتش نشانی احداث ساختمان اتش نشانی شهرداری-چپ336مترمربع-اعتبار اولیه781.000.000استانی:531.000.000 وداخلی250.000.000-نوع پروژه:پیمانی-محل اجرا:ساختمان نقلیه شهرداری میزان پیشرفت:40درصد

19. پروژه احداث منبع آب محل اجرای پروژه:پارک قزل گریش-نوع پروژه:بتون ریزی دیواره های منبع با استفاده ازمیلگرد مورد نیاز-اعتبار:استانی-نوع پروژه:پیمانی

20. پروژه تفکیک آب فضای سبز از آب شرب اعتبار300.000.000ریال-نوع اعتبار:استانی-محل اجرا:پارک کودک-بلوار آزادی نحوه هزینه:خرید لوله موردنیاز وپمپ آب

21. پروژه تکمیل مسیل=پوشش کانال به مساحت 60متر-محل اجرا:کانال مرکزی شهرحدفاصل مسجد علب ابن ابیطالب ومیدان شهدا-اعتبار:400.000.000-محل اعتبار:استانی(ستاد احداث استان)-نوع اجرا:پیمانی

22. پروژه انجام ممیزی املاک ومستغلات سطح شهر-شروع پروژه:اول خرداد 91-محا اعتبارکداخلی-چپ مقابل بهره برداری4.2هکتار محدوده قانونی شد

 

آمار بازدید

امروز0
دیروز39
این هفته269
این ماه1323

آی پی بازدیدکنندگان : 3.227.254.12
Unknown ? Unknown Sat 21 Sep 2019 01:33
 • پیوندها
 • نظرسنجی

1

presid

3

6

aa

sh-chb

cropped-bibalways2

حاضران در سایت

ما 135 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

ارتباط با شهرداری فرادنبه

 • آدرس: فرادنبه-ساختمان مخابرات واقع در بلوار آزادی،کوچه مخابرات شهرداری فرادنبه
 • تلفن مستقيم (دفتر شهردار): 03824521470
 • تلفنخانه: 03824522555
 • نمابر: 03824522112
طراح و پشتیبان : شرکت عصر داده ویستا |وب سایت رسمی شهرداری فرادنبه. کلیه حقوق محفوظ است.